Mamy najlepsze siatkarki w powiecie

W czwartek 25 stycznia reprezentantki Gimnazjum w Trzemesznie udały się do Kruchowa, aby wziąć udział w finałach Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w piłce siatkowej. Siatkarskie spotkania odbyły się w hali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej im. Powstania Wielkopolskiego. Do zawodów przystąpiły cztery szkoły – zwycięzcy rejonów, na jakie podzielony jest powiat gnieźnieński w rywalizacji dotyczącej gier zespołowych. Po pasjonujących pojedynkach trzemesznianki pozostawiły w pokonanym polu koleżanki z Kiszkowa, Czerniejewa oraz Gniezna. Zdobywając mistrzowski tytuł, otrzymały prawo do reprezentowania powiatu gnieźnieńskiego w zawodach rejonu Poznań Teren Wschód, które odbędą się wkrótce we Wrześni.
Nasze zawodniczki zapewniły sobie udział w finałach powiatowych po tym, jak pewnie pokonały rówieśniczki z trzemeszeńskiej „Jedynki”, Kruchowa i Trzemżala w zawodach gminnych, które miały miejsce 19 stycznia 2018 roku w hali widowiskowo – sportowej OSiR w Trzemesznie. Natomiast 22 stycznia na swoją korzyść rozstrzygnęły pojedynki z dziewczętami ze szkół należących do naszego rejonu -  Łubowa i Szczytnik Duchownych. Gospodarzem tego etapu rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Kruchowie.
Warto wspomnieć, iż wszystkie reprezentantki trzemeszeńskiego Gimnazjum szlifują swoje umiejętności siatkarskie w Międzyszkolnym Klubie Sportowym pod okiem Justyny Stankowskiej.

WYNIKI MISTRZOSTW POWIATU – MECZE Z UDZIAŁEM TRZEMESZNA
Gimnazjum Trzemeszno – SP Kiszkowo  2:1  (21:25, 25:12, 15:11)    
Gimnazjum Trzemeszno – SP nr 7 Gniezno  2:0  (25:16, 25:4)
Gimnazjum Trzemeszno – SP Czerniejewo  2:0  (25:13, 25:16)

I. Gimnazjum Trzemeszno
II. SP Kiszkowo
III. SP Czerniejewo
IV. SP nr 7 Gniezno

NASZA DRUŻYNA – Julia Stablewska, Klaudia Lisiecka, Zuzanna Balcerzak, Zofia Wojtaszewska, Julia Schillak, Karolina Baczyńska, Karolina Jankowska, Karolina Kasprzyk, Zuzanna Pruszak i Julia Guzik.
Trener/Opiekun – Justyna Stankowska.