eTwinning

eTwinning to internetowe międzynarodowe partnerstwo szkół, jest częścią programu Comenius – unijnego programu dla szkół. Dzięki portalowi eTwinning szkoły mają możliwość szukania zagranicznych jak i polskich partnerów i realizowania projektów o dowolnej tematyce. Tematyka projektów zależy wyłącznie od zainteresowań i kreatywności uczniów i nauczycieli biorących udział w projektach. Szkoły współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

Cele programu są następujące:

  • przybliżenie uczniom i nauczycielom technologii ICT
  • pogłębienie znajomości języków obcych
  • innowacyjność
  • korzyści interkulturowe
  • realizacja programów nauczania w sposób ciekawy dla uczniów
  • promowanie szkoły

 

W ramach projektu szkoły realizują proste lub złożone projekty wykorzystując znajomość języków obcych i różnorodnych technik informatycznych. Na portalu eTwinning można znaleźć wszelkie narzędzia potrzebne do realizacji i udokumentowania projektu – strony www, prezentacje, pliki, forum, chat, galeria etc. Projekty nie wymagają żadnych nakładów finansowych, a dla autorów najlepszych projektów przewidywane są certyfikaty jakości oraz coroczne nagrody.

 

Od połowy października 2014 roku w naszej szkole są realizowane dwa projekty w ramach eTwinning. We współpracy z uczniami ze Słowacji nasi uczniowie tworzą wspólne opowiadanie realizując projekt ‘Let’s create a story together’. Mamy także okazję poznać kolegów z Portugalii wymieniając się z nimi listami oraz wiadomościami e-mail o różnej tematyce od naszych zainteresowań i szkoły po atrakcje regionu w ramach programu 'P-Penfriends' gdzie "P" odpowiada Polsce i Portugalii.
 
Więcej informacji na temat realizowanych projektów można uzyskać na poniższych stronach internetowych:
http://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm?f=2&l=en&n=107409   -  informacje o projekcie 'Let's create a story together'
 
http://www.etwinning.net/pl/pub/profile.cfm?f=2&l=pl&n=107839  - informacje o projekcie  'P-Penfriends'