Aktualności sportowe

Wiosenne bieganie po raz piąty

W sobotę 19 maja na ulicach przylegających do Stadionu Miejskiego w Trzemesznie – Parkowej, Słonecznej, Czarnieckiego i Sportowej – odbył się V Wiosenny Bieg Osiedla Sportowego. Ogółem rozegrano 12 biegów na dystansach od 100 do 1000 metrów, w których rywalizowały przedszkolaki a także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Oprócz klasyfikacji indywidualnej przeprowadzono również klasyfikację generalną szkół.

Lekkoatleci na start

15 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej w Trzemesznie przeprowadzono ostatni etap sportowej rywalizacji klas, prowadzonej w gimnazjum. Tym razem do zmagań przystąpili lekkoatleci. Zawody zorganizowano w formie czwórboju, w skład którego weszły następujące konkurencje lekkoatletyczne – bieg na 100 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz bieg średni (800 m dla dziewcząt, 1000 m dla chłopców). Najlepiej spisali się reprezentanci klasy 3 C. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 2 C. Tuż za nią znalazła się ekipa z 3 D.

Zapraszamy na V Wiosenny Bieg Osiedla Sportowego

Gimnazjum w Trzemesznie serdecznie zaprasza na V Wiosenny Bieg Osiedla Sportowego w Trzemesznie, który odbędzie się 19 maja 2018 roku. W ramach imprezy przeprowadzone zostaną biegi dla dzieci i młodzieży od rocznika 2011 i młodszych do rocznika 2002 oraz BIEG RODZINNY „PO ZDROWIE”. Trasa biegów będzie wiodła ulicami przyległymi do Stadionu Miejskiego – Sportową, Słoneczną, Osiedlową, Czarnieckiego i Parkową.

VII TRZEMESZEŃSKI MARSZ PO ZDROWIE za nami

We wtorek 1 maja odbyła się VII edycja „Trzemeszeńskiego Marszu po Zdrowie” czyli Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w Nordic Walking na dystansie 6,5 km. Głównym organizatorem imprezy był Urząd Miejski Trzemeszna oraz „Kijkowe Trzemeszno” w ścisłej współpracy z Gimnazjum w Trzemesznie i Międzyszkolnym Klubem Sportowym w Trzemesznie. Start i meta tegorocznego marszu usytuowane były na ulicy Parkowej przy Wieży Ciśnień. Zawody zostały rozegrane w kategorii open oraz kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn.