Aktualności sportowe

Podsumowano rywalizację sportową

Podczas Szkolnego Dnia Sportu dokonano uroczystego podsumowania XV edycji Międzyklasowego Współzawodnictwa Sportowego. To cykl zawodów mający rokrocznie na celu wyłonienie najbardziej aktywnej i usportowionej klasy w szkole. W ramach tegorocznej rywalizacji nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Jesienny Cross Gimnazjalisty, Turniej Unihokeja, Turniej Trójek Siatkarskich, Turniej Trójek Koszykarskich,  Turniej Piłki Nożnej oraz Czwórbój Lekkoatletyczny.

Nasi uczniowie na zawodach sportowych

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły oraz Gminy Trzemeszno w zawodach sportowych.

MISTRZOSTWA POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ – Gniezno, 6 lutego 2018 r.
III miejsce – Mateusz Dolata, Hubert Adamski, Jakub Mytowski, Jakub Czarnecki, Wiktor Kwiatkowski, Szymon Gaca, Tomasz Kozłowski,  Nikodem Żywczewski, Bartosz Filipek i Leon Ciesielski.

Szkolny Dzień Sportu

Nieco inny przebieg miał tegoroczny Szkolny Dzień Sportu. Całą społeczność naszej szkoły w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie przywitała grupa uczniów, która pod bacznym okiem p. Elżbiety Bartkowskiej przygotowała i zaprezentowała ciekawy układ taneczny, wprowadzając wszystkich w świetny nastrój. Następnie głos zabrał Dyrektor Gimnazjum p. Sławomir Kupś, który skierował do zebranych kilka słów i uroczyście otworzył Dzień Sportu.

XXVIII Ogólnopolski Bieg Niechana

25 maja ulicami Niechanowa odbyła się XXVIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Niechana. Łącznie w imprezie biegowej udział wzięło 550 uczestników, w tym dzieci i młodzież z 20 szkół podstawowych i 2 szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Biegi przeprowadzono w 6 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców oraz bieg otwarty na dystansie 2500 m dla roczników 2001 i starsi.