Aktualności Samorządu Uczniowskiego

Nasza klasa to jest klasa - najlepsze klasy w szkole

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego odbyło się klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej. Wśród omawianych dokumentów znalazły się przede wszystkim zestawienia prezentujące wyniki w nauce, zachowaniu oraz uczęszczaniu na zajęcia szkolne, uzyskane przez poszczególne klasy. Poniżej przedstawiamy trzy klasy z najwyższą średnią ocen oraz z najlepszą frekwencją.

Mistrzowie frekwencji

Uroczystość zakończenia roku szkolnego wiąże się ściśle z wręczeniem upragnionych świadectw i uzyskaniem promocji do następnej klasy. To okazja, aby nagrodzić uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, nienaganne zachowanie i udział w różnego rodzaju konkursach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego po raz piąty wyróżniono uczniów, którzy wykazali się stuprocentowym uczęszczaniem na zajęcia szkolne. W dowód uznania otrzymali oni zaszczytne tytuły „MISTRZ FREKWENCJI” oraz pamiątkowe dyplomy i medale.

Świętowanie z Klasą dobiegło końca

W ostatnim tygodniu nauki odbyło się podsumowanie działalności Samorządu Uczniowskiego. Najważniejszym punktem było uhonorowanie najbardziej aktywnych klas za zajęcie czołowych miejsc w całorocznej rywalizacji p.n. „ŚWIĘTUJEMY z KLASĄ”, która co roku jest doskonałą formą zabawy, integracji i grupowej pracy na rzecz wspólnego sukcesu.

W blasku słońca czekamy na wakacje

Jednym z ostatnich etapów międzyklasowej rywalizacji „Świętujemy z Klasą” był konkurs fotograficzny. Zadanie polegało na wykonaniu klasowego zdjęcia w letniej odsłonie. Ocenie podlegały przede wszystkim – jakość fotografii, wkład pracy, estetyka i pomysłowość. Zwrócono też uwagę na kolorystykę, dodatkowe dekoracje i miejsce, w którym wykonane zostało zdjęcie. Cieszy fakt, iż większość klas dostarczyła w wyznaczonym terminie prace konkursowe.

Piknik z książką

29 maja odbył się na boisku szkolnym "Piknik z Książką". Było to spotkanie zorganizowane przez grupę socjoterapeutyczną pod opieka pani Beaty Marciniak i pani Natalii Woźniak dla dwóch grup z trzemeszńskich przedszkoli. Dzieci uczestniczyły w takich atrakcjach, jak: malowanie farbami na folii, rysowanie kredą, dmuchajki logopedyczne, lepienie z mas plastycznych, teatrzyk czy słuchanie bajki napisanej specjalnie dla nich. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz malowania twarzy.